Oglądaj wiadomości za granicą

| Kategoria: Polityka 99 0

Już nie tysiące, ale miliony Polaków mieszka poza granicami swojej ojczyzny. Najczęstsze kierunki emigracji to Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Holandia oraz Belgia. Dość pokaźna część Polonii zamieszkuje także terytorium Stanów Zjednoczonych. Najczęstszym powodem takich wyjazdów jest praca – trzeba przy tym zaznaczyć, że wiele osób wyjeżdża jedynie tymczasowo bez planów stałego zamieszkania poza Polską. Fakt mieszkania poza ojczyzną nie oznacza, że nie należy interesować się jej losami. Wręcz przeciwnie. Dlatego warto śledzić na bieżąco wiadomości polityczne z Polski. A w obecnej dobie dynamicznego rozwoju technologicznego i bogatej ilości dróg służących do przekazywania informacji medialnych nie jest to wcale trudne.

Jednym z najprostszych, najszybszych i najwygodniejszych sposobów na to, by regularnie poznawać wiadomości polityczne z Polski, jest Internet. Wystarczy wejść na pierwszy lepszy portal informacyjny lub po prostu wpisać w przeglądarce internetowej hasło kluczowe, które brzmi „wiadomości polityczne z Polski”. To, co najlepsze w korzystaniu z Internetu, to fakt, że z tego typu informacjami możemy zapoznać się w dowolnym momencie, a ponadto można w krótkim czasie porównać ze sobą medialne relacje na dany temat z różnych stron i kręgów dziennikarskich. Jest to bardzo ważne, ponieważ trudno o takie wiadomości polityczne z Polski, które byłyby przekazywane w sposób w stu procentach obiektywny. Dlatego też warto jedną informację „obejrzeć” z kilku stron, czyli punktów widzenia. Dzięki temu będą szanse na to, by zyskać w miarę pełny obraz problemu.

O tym, jakie są aktualne wiadomości polityczne z Polski, można dowiedzieć się także z telewizji, oczywiście z polskich programów. Nie muszą być one koniecznie typowo informacyjne, gdyż na większości kanałów w ciągu dnia jest miejsce w ramówce na wiadomości, informacje, teleekspres i tym podobne programy informacyjne. Na szczęście osoby mieszkające poza Polską zwykle nie mają najmniejszych problemów z dostępem do polskich kanałów telewizyjnych, a tym samym mogą oglądać wiadomości polityczne z Polski. Wystarczy po prostu dostęp do telewizji satelitarnej. Bardzo często jest to realizowane w taki sposób, że dane osoby podpisują umowę o telewizję w Polsce, a dekoder i antenę zabierają ze sobą za granicę – mają do tego prawo.

Ale w zasadzie dlaczego tak ważne jest, by nawet mieszkając tysiące kilometrów od ojczyzny, oglądać wiadomości polityczne z Polski? Choćby po to, by mimo odległości mieć wpływ na to, co się dzieje w kraju. Mówimy tu przecież o własnej ojczyźnie. A nawet osoby za granicą mają prawo brać udział we wszelkich wyborach politycznych w Polsce – samorządowych, do rządu polskiego oraz prezydenckich. Trudno jednak korzystać z tego przywileju – lub korzystać w sposób świadomy – nie wiedząc, co tak naprawdę dzieje się w kraju.

Sam fakt opuszczenia Polski nie jest objawem braku patriotyzmu, jednak już nieinteresowanie się losami ojczyzny i unikanie udziału w wyborach można uznać za przejaw ignorancji i właśnie braku patriotyzmu.

Powiązane z tematem

Skomentuj