Omówienie rodzajów folii samochodowych

| Kategoria: Urbanistyka 127 0

Osoby, które zainteresowane w aucie powinny zapoznać się z różnymi rodzajami stosowanych w trakcie tego procesu folii, dzięki czemu możliwe stanie się znalezienie tego, który będzie najlepiej pasował do ich potrzeb. Zapraszamy więc do zapoznania się z ich omówieniem poniżej.

Najprostszym i najtańszym rodzajem folii stosowanych w trakcie oklejania szyb są folie farbowane, które w ostatnich latach dużo straciły na popularności ze względu na dosyć niewielką wytrzymałość. Ciężko więc obecnie o auta, w których będziemy mogli podziwiać tego rodzaju folie.

Jednym z rodzajów folii, które w dużym stopniu wyparły farbowane są folie metalizowane, które jak sama nazwa wskazuje powlekane są warstwą metalu między warstwą przyciemniającą i ochronną. Zastosowanie metalu z jednej strony zwiększa wytrzymałość folii, z drugiej zaś pozwala osiągnąć folii interesujący wygląd dzięki metalicznemu połyskowi.

Folie metalizowane dzielimy na kilka rodzajów, które różnią się od siebie sposobem powlekania folii metalem. Warto wspomnieć tutaj folie Infinity, w przypadku których metalizowana warstwa znajduje się na wierzchu, co skutkuje lepszym odbijaniem światła i ciepła, jak również i stworzeniem lustrzanego efektu wizualnego… który niestety jest zakazany przez polskie prawo. Z kolei zupełnie legalnie możemy używać folii z przechodzeniem, które oferują doskonałą ochronę przed słońcem i, jak sama nazwa wskazuje, efekt przechodzenia przechodzenia od folii zwykłej do metalizowanej.

Powiązane z tematem

Skomentuj