Czym jest WOS?

queue-154925_1280Z pewnością z pewnymi skrótami niektóre osoby nie miały do czynienia bądź najzwyczajniej w świecie zapomniały, że istnieją. Jednak tak w zasadzie warto uświadomić sobie znajomość pewnego skrótu o nazwie WOS. Co on może oznaczać? Przede wszystkim to wiedza o społeczeństwie. Do jakiej grupy można zaliczać ten przedmiot? Przede wszystkim należy to zaliczać do grup przedmiotów humanistycznych. To nauka charakteryzować będzie wybrane zagadnienia polityczne i społeczne.

Jeśli chodzi o edukację związaną z tym przedmiotem to należy powiedzieć o tym, że tak w zasadzie już w polskim gimnazjum uczniowie mogą poznać założenia tego przedmiotu. Jeśli chodzi o tok nauczania to osoby na tym poziomie dowiadywać się będą częściowo o edukacji obywatelskiej, zagadnieniach rodzinnych a także w wielu sytuacjach o terminach ekonomicznych. Biorąc pod uwagę edukację w szkole średniej a dokładniej w szkole ponadgimnazjalnej należy powiedzieć o tym, że można wyszczególniać inny przedmiot, który także może być powiązany z wiedzą o społeczeństwem a dokładniej podstawy przedsiębiorczości(powiązania z zagadnieniami finansowymi). W toku nauczania w szkole średniej z pewnością należy wyróżniać elementy politologii, socjologii, ekonomii a także prawa i historii. Cały obszar zagadnień bez żadnych większych problemów można rozgraniczać na dwie części, warto tutaj powiedzieć o socjologicznej a także politologicznej.

Biorąc pod uwagę zakres politologiczny należy powiedzieć o tym, że tak w zasadzie warto tutaj zdać sobie sprawę, że będą poruszane także sprawy historyczne, które tak w zasadzie mają cały zbiór od roku 1945. W tych zagadnieniach odpowiadać mogą m. in taki obszar – zimna wojna, NATO i wiele innych.

W wielu przypadkach może także dochodzić do takiej sytuacji, że wszystkie informację mogą zostać w odpowiedni sposób rozszerzane o zagadnienia historyczne a konkretniej o wybrany materiał sprzed roku 1945(bardzo często jest to reguła trójpodziału władzy).

Edukacja nauki wiedzy o społeczeństwie w edukacji polskiej prezentuję się w następujący sposób – początek w gimnazjum a koniec w szkole ponadgimnazjalnej(liceum, technikum). Nie należy zapominać o tym, że tak w zasadzie w szkole podstawowej przedmiot historia odpowiadać będzie zagadnieniom stricte powiązanych z historią i społeczeństwem. Te wszystkie zmiany należy śmiało przypisywać na rok 1999, kiedy to jeszcze w Polsce nie było gimnazjum a szkoła podstawowa i edukacja w niej odbywała się przez 8lat. Gdzie dopiero później po niej wybierało się edukację na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej.

Urbanista

Dodaj komentarz